Elektromobily – inspirující odkazy

Inspirující odkazy – elektromobily, akumulátory…

Odkazy na zajímavé názory, které stojí za to přečíst. Ne s každou větou bezmezně souhlasíme…


Auta na elektriku jsou nesmysl !

Článek aktualizace: PONDĚLÍ 13. SRPNA 2018
Celkové pečlivé sepsání o spotřebě, výrobě i provozu elektromobilů v číslech i odkazech. 


Emise CO2 u elektromobilů: Tesla horší než BMW? 

Článek z roku 2016, sice trochu zavádějící  (občas na obě strany), ale jsou zde hodnoty které vyplodí elektromobil i benzínový motor, porovnání atd.

Je nutné si hlavně uvědomit pár zásadní věci které zkrátka hovořící pro elektromobily nebo v budoucnosti jiné automobily nespalující ropu.

  1. Ropa pro spalovací motory jednoduše postupně dojde !!!, to si musí připustit úplně každý. Sice to nebude během pár let, ale stane se to. A bylo by krátkozraké a zcela zbytečné čekat na dobu krize. pak bude pozdě se rozčilovat, že stojí litr benzínu 500 něčeho a víc…
  2. Elektromobil neprodukuje emise v místě pohybu !!!, tzn. hlavně ve městech s velkou koncentrací automobilů. To by měl ocenit i zarytý obdivovač dieslových motorů.
  3. Elektromobil produkuje méně emisí i v případě, že je elektřina pro nabíjení vyráběna z uhelných elektráren. A to i při započítání všech ztrát a studie jsou již dohledatelné celosvětově. A selským rozumem to musíme uznat. 
  4. Elektromobil neprodukuje emise když stojí. To mi přijde jako dost opomíjený údaj, protože při průjezdu městem se hlavně stojí 🙂 a v tu dobu vzniká největší koncentrace spalin (neustálé rozjíždění, kdy jsou okamžité spotřeby o řád vyšší než tabulkové). Hned slyším námitku, start/stop systému. Nastartování motoru spotřebuje údajně palivo ekvivalentní 30 s. provozu. (nedohledáváno, pouze přečteno), takže moc ušetření při popojíždění v tom nevidím. A o nastartování studeného motoru….
  5. Elektromobil nepotřebuje vyrábět benzín. Na výrobu 1 l benzínu je potřeba rovněž energie, doprava benzínu na čerpací stanice pomocí nafty, údržba čerpacích stanic, energie pro chod čerpacích stanic atd.
  6. Recyklace akumulátorů se nemusí řešit hned – možnost uskladnění třeba na nabíjecích stanicích, které zajistí plynulejší odběr ze sítě a okamžitý výkon pro nabíjení. Akumulátory nejsou toxické a při správném odložení přírodu již dále neohrožují. (to nelze říci o výrobě, ale podívejte se třeba jak to vypadá „po ropě“… Po vyřešení recyklace (a to samozřejmě přijde) přijede vysokozdvižný vozík, naloží sady akumulátorů a odveze ke zpracování… 
  7. Doplňujte dále….

Zdroj : www.svetmobilne.cz/ 

Odkazy sebral a okomentoval: Elektroskútrista